+420 354 542 641

DIVADLO BOŽENY NĚMCOVÉ

MKS - MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

csenderu
REZERVUJTE SI VČAS SVÉ VSTUPENKY
PODÍVEJTE SE NA NÁŠ PROGRAM
PRONÁJEM DIVADLA
Nabízíme možnost využití prostoru divadla k pořádání nejrůznějších společenských akcí.
Vstupenky je možno zakoupit Po – Pá od 13 do 15 hodin v pokladně divadla (přední prostřední vchod Divadla B. Němcové, přízemí), nebo objednat v této době na telefonu +420 354 542 077
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30

ROYAL OPERA GALA

Koncert
Datum:: 27. září 2018 19:30

Dva výjimečné hlasy v celovečerním programu plném největších operních árií. Melodie, které prověřil čas. Melodie, které nestárnou.

Účinkují: Michaela Gemrotová, Marian Vojtko a Klasix Quartet

Program:
Antonio Vivaldi - Čtvero ročních dob
Giuseppe Verdi - Sempre Libera; Lunge da lei; Parigi, o cara
Wolfgang Amadeus Mozart - Don Giovanni / La Ci Darem la Mano
George Friedrich Händel - Ombra mai fu
Eduardo di Capua - O sole mio
Enrico Morricone - Nella Fantasia
Augustín Lara - Granada
Bedřich Smetana - Vltava
Aantonín Dvořák - Rusalka
Alfredo Catalani - Ebben ? ne andrò lontana
Franz Lehár - Maine Lipppen Sie küssen so heiss
Luigi Denza - Funikuli funikula
Andrew Lloyd Webber - Fantom opery
Francesco Sartori - Con te partiro
Giacomo Puccini - O mio babbino caro

Michaela Gemrotová
Doménou repertoáru Michaely Gemrotové je opera. Nejen na divadelních prknech, ale i v rámci koncertní činnosti nejčastěji interpretuje světové operní árie. Diváci ji měli možnost vidět na podiích v mnoha evropských zemích (Německo - Berlín, Hamburg, Drážďany, Mnichov, Bonn, Mannheim… , Rakousko - Vídeň, Graz, Villach, Linz, Salzburg…, Slovensko - Bratislava, Bánská Bystrica, Košice…, dále pak Slovinsko, Bulharsko, Francie, Itálie, Anglie, Polsko... Pro velké pěvecké recitály nastudovala písňové cykly a díla B. Smetany, A. Dvořáka, Fr. Schuberta, Fr. Liszta, V. Belliniho, W. A. Mozarta, G. Puciniho, G.Verdiho a mnoha dalších). Představila se již v mnoha operních rolích například: W. A. Mozart - Kouzelná flétna (Pamina, Papagena), Figarova svatba (Zuzanka), Don Giovanni (Zerlina, Donna Anna), Ch. Gounod - Faust (Markétka), Romeo a Julie (Julie), A. Dvořák - Jakobín (Terinka), Rusalka (Rusalka, První lesní žínka), G. Verdi - La Traviata (Violetta Valéry), Falstaff (Nanetta), B. Smetana - Hubička (Barče), Prodaná nevěsta (Esmeralda), G. Puccini - Turandot (Liu), Gianni Schicchi (Lauretta), L. Janáček - Liška Bystrouška, V. Bellini - La sonnambula a další…
Od roku 2013 je hostující sólistkou Národního divadla v Praze. V roce 2008 získala II. cenu na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka (I. cena nebyla udělena), 2011 a 2012 se opět stala její laureátkou tentokrát již v kategorii operních profesionálů. Získala cenu za nejlepší provedení Dvořákova díla, cenu „Bel canto“ (Krásný zpěv) za nejlepší italskou operní techniku, v neposlední řadě jí byla dvojnásobně udělena prestižní „Cena diváků“ za absolutního vítěze žen. V roce 2008 byla zařazena mezi Young Czech Talent. Spolupracuje s předními českými orchestry (SOČR, Pardubická filharmonie, Budějovická filharmonie, Filharmonie Hradec Králové...). Vytvořila nahrávky pro Český rozhlas, Italy Recording , Arts master studio… Michaela Gemrotová je aktivní také na muzikálové scéně. V roce 2014 získala hlavní roli Christine Daaé ve světovém muzikálu Fantom opery, který se hrál v pražském divadle GOJA Music Hall. Objeví se také v jeho obnovené premiéře od podzimu 2018. Aktuálně účinkuje ve světovém muzikálu Ples upírů. Účinkovala také v muzikálech Casanova, Angelika nebo Muž se železnou maskou (v Divadle Broadway).

Marian Vojtko
Marian Vojtko je dlouhodobě aktivní na operní scéně. Do jeho repertoáru patří role Rossiniho Almavivy (Lazebník sevillský), Handlův Xerxes, Janáčkův baron Adolf (Počátek románu), Pucciniho Pang (Turandot) a další tenorové party. V pražské Státní opeře ztvárnil roli Víta v opeře La Roulette. Koncertoval v Anglii, Portugalsku, Nizozemí či Německu. Působil také jako host v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, a to v Mozartových operách Cosi fan Tutte (Ondra), Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni (Don Ottavio) a Kouzelná flétna (Tamino). V témže divadle vystupoval i v roli Christiana v opeře Cyrano de Bergerac, uváděné zde ve francouzštině nebo také ve světové premiéře italské opery Fillipa Zignate Il sofio delle fate (Dech dobrých víl), uváděné taktéž v originále. Svou uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána - Čardášová princezna, úspěšně uváděné Hudebním divadlem Karlín. Muzikálové působení započal dílem S. Sondheime Little Night Music. Během studií úspěšně absolvoval konkurz na Svobodův muzikál Dracula, kde v prvním i druhém uvedení zpíval role Kněze a Stevena. Ve slovenském nastudování Landova muzikálu Krysař ztvárnil titulní roli Krysaře a v Pomádě roli Anděla. Úspěch na pražské muzikálové scéně mu poprvé přinesla alternace titulní role hraběte Monte Crista ve stejnojmenném muzikálu Karla Svobody. Od února 2010 vystupoval v hlavní roli muzikálu Zdeňka Bartáka Baron Prášil v Divadle Hybernia. Za roli Barona Prášila získal Cenu Thálie 2010. Největší úspěch mu však zatím přinesla hlavní dvojrole v broadwayském muzikálu Jekyll & Hyde od skladatele Franka Wildhorna, uváděném v Hudebním divadle Karlín. Samotný autor označil Mariana Vojtka jako jednoho z nejlepších představitelů této dvojrole na světě. V Goja Music Hall jste ho mohli vidět v hlavní roli v muzikálu LES MISÉRABLES – BÍDNÍCI, v muzikálu PLES UPÍRŮ. Objeví se také v obnovené premiéře světovém muzikálu FANTOM OPERY, ve kterém účinkoval již v prvním uvedení v roce 2014.

Klasix Quartet

Mladé moderní dynamické smyčcové kvarteto složené z profesionálních hudebníků. V jeho širokém repertoáru naleznete hudbu mnoha stylů, od jazzu, rocku, popu, přes blues až k vážné hudbě. Hráči Klasix Quartetu jsou členy předních hudebních institucí, jako jsou orchestr Českého rozhlasu, Národního divadla, Českého národního symfonického orchestru... Vedle toho členové hostují v dalších komorních ansámblech v ČR i zahraničí.

Vstupné: 450, 430, 400 Kč

 

 

Všechny termíny:


  • 27. září 2018 19:30