+420 354 542 641

DIVADLO BOŽENY NĚMCOVÉ

MKS - MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

csenderu
REZERVUJTE SI VČAS SVÉ VSTUPENKY
PODÍVEJTE SE NA NÁŠ PROGRAM
PRONÁJEM DIVADLA
Nabízíme možnost využití prostoru divadla k pořádání nejrůznějších společenských akcí.
Vstupenky je možno zakoupit Po – Pá od 13 do 15 hodin v pokladně divadla (přední prostřední vchod Divadla B. Němcové, přízemí), nebo objednat v této době na telefonu +420 354 542 077

FOLKLORNÍ FESTIVAL

Folklórní soubor
Datum:: 5. září 2018 19:30

22. ročník Karlovarského folklórního festivalu jehož součástí je i vystoupení zahraničních folklorních souborů v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních.

Program:

Účinkují soubory: SPANDAN SANSKRUTIK TRUST, Ahmedabad, Indie

Akademie lidových tanců z Indie prezentuje svým divákům zvyky ze života venkovských lidí, tradice různých slavností nebo pocházející z ústní lidové slovesnosti. Představují rozmanité písně, kostýmy a tance. Obrovská rozloha země, pětitisíciletá historie se spoustou panovníků a náboženských odvětví, různorodé geografické podmínky, to všechno mělo vliv na formování životního stylu a zvyků místních obyvatel. Lidové umění kdysi bavilo, vzdělávalo a spojovalo společnost a o totéž se indický soubor snaží i dnes. Název souboru Spandan znamená tlukot srdce nebo vlnění klidné vody. Byl založen v roce 1989 a od té doby se snaží uchovávat kulturní dědictví Indie a předávat jeho krásu lidem doma i v zahraničí.

CAS ILINDEN, Bitola, Makedonie

V roce 1955 se dala dohromady skupina nadšenců, která si vzala za cíl studovat a oživovat staré makedonské lidové tradice. Zajímají se o umění hudby, tance a krojů, které pak prezentují svým divákům na jevišti. Jejich vystoupení se vyznačují perfektním zpracováním původních materiálů a jejich prezentací na velmi vysoké úrovni. Současný počet členů souboru je až šokující, sdružují přes 320 tanečníků a hudebníků rozdělených do tří dospělých a několika dětských složek.

Vstupné 180, 210, 230 Kč

 

 

Všechny termíny:


  • 5. září 2018 19:30